МЗС України

Вам варто знати рекомендації консульської служби україни виїжджаючим за кордон.

Готуючись до виїзду за кордон, радимо ознайомитися з відомостями про країну, до якої Ви зібралися їхати, а саме: чинним законодавством, умовами перебування, медичного обслуговування (особливо питаннями страхування життя і здоров’я від нещасних випадків під час подорожі і перебування в цій державі), працевлаштування, навчання, особливостями дорожнього руху (для водіїв), календарем святкових та вихідних днів тощо. З зазначеною інформацією Ви можете ознайомитися, зокрема, на веб-сторінці Міністерства закордонних справ України (www.mfa.gov.ua).

УВАГА! Громадянам, які виїжджають з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо необхідно завчасно подбати про підготовку всіх необхідних для цього документів, про перелік яких можна довідатися на веб- сторінках дипустанов України в державах, до яких ви маєте намір подорожувати, або по телефону (необхідні адреси та контактні телефони Ви можете знайти на веб-сторінці МЗС України).

Батькам, які планують виїжджати за кордон з дитиною (без другої з подружжя особи) слід подбати про отримання нотаріально засвідченої згоди на це другого з батьків.

При виїзді за кордон рекомендуємо занотувати адреси та контактні телефони консульських установ України в країні, до якої Ви подорожуєте, мати з собою копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон (першої сторінки та сторінки з дійсною візою) та копію свідоцтва про народження, що у разі Вашого звернення до консульської установи з приводу втрати закордонного паспорта значно прискорить оформлення необхідних документів на повернення в Україну. Для водіїв на випадок втрати документів незайвим буде зробити перед закордонною поїздкою копії: посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, картки міжнародного автомобільного страхування тощо. Зроблені копії радимо зберігати окремо від основних документів.

Громадянам України, які прибувають за кордон на постійне проживання або тимчасове перебування (тривалий, проте визначений період, з метою навчання, роботи за контрактом, стажування, довготермінового лікування тощо), рекомендуємо стати на постійний або тимчасовий консульський облік, оскільки це допоможе в подальшому:

- знайти Вас у випадку розшуку членами Вашої родини в Україні; 
- передати Вам важливе повідомлення; 
- допомогти Вам у випадку надзвичайних подій в країні перебування (введення військового стану, землетрус, пожежа тощо); 
- значно спростить процедуру документування; 
- включити Вас до списків виборців та надати можливість брати участь у виборах та референдумах, що проходять в Україні. 

У випадку погроз на Вашу адресу чи інших критичних ситуацій необхідно негайно інформувати про це консульських посадових осіб України. Повідомляйте зловмисників, що в разі Вашого неповернення у певні строки чи зникнення про це негайно стане відомо родичам, знайомим або консульським працівникам.

У разі затримання чи обмеження Вашої свободи у будь-якій формі Ви маєте право вимагати невідкладної зустрічі з консулом України.

УВАГА! Злочину проти Вас легше запобігти.

Якщо Вам пропонують „привабливу” роботу за кордоном без належного оформлення відповідних документів (контракт, угода, дозвіл на роботу, робоча віза) є небезпека стати об’єктом уваги злочинців, які займаються торгівлею людьми. Відсутність знань про країну, умови перебування та працевлаштування в ній не повинні спонукати Вас довіряти свою долю сумнівним посередницьким структурам, які заробляють на „перепродажу” робочої сили закордонним замовникам.

CALL-центр при Міністерстві закордонних справ України 
Тел.: 238-15-50 
Замовник: Міністерство закордонних справ України 
Михайлівська площа, 1 
м. Київ, 01018, Україна 
www.mfa.gov.ua 


«Світ мов» — центр перекладів та навчання.

Знайдіть нас...

пл. Володимира Великого, будинок 3, прим. 4,
м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Ми працюємо для вас...

ПН - ПТ
08:00 - 17:00
СБ
09:00 - 12:00

Замовити послуги:

Ми у соцмережах:

Пишіть нам:

© 2023 Svit Mov. All Rights Reserved.