На допомогу студенту

Чи правда, що після 20 вивчити іноземну мову практично неможливо?

Успішне вивчення іноземної мови, як правило, завжди зводиться до можливості практичного застосування отриманих навичок. Тому не має значення, коли людина починає вивчати мову - будь-то в дитинстві або в глибокій старості, вона вивчить мову швидше, якщо буде дійсно практикуватися.

З моєї точки зору, мову не слід розглядати як один з предметів або навичок, які ми вивчаємо в курсі школи, інституту чи на виробництві. Після успішного складання цього предмета ми його так само успішно забуваємо. Вивчення мови - це процес постійного вдосконалення. Головне - знайти можливість такого постійного вдосконалення, мотивацію для продовження вивчення мови. Спочатку, кожен, хто береться вивчати мову, ставить перед собою певну мету. Ті, хто ставлять перед собою мету вивчити мову, практично ніколи вивчити її не можуть. Ті ж люди, які ставлять перед собою мету іншу, в якій мова не є метою, а є засобом, коли мова вивчається паралельно, «випадково», досягають своєї основної мети і разом з цим вивчають мову. Згадайте: поки ви не почали застосовувати мову на роботі, ваші знання були безсистемні. Я був свідком того, як діти з різних країн після тижня гри в пісочниці розмовляли один з одним досить успішно. Не соромтеся розмовляти!

Мотивація вивчення мови для кожного може бути різною. Для вас, як професіоналів, це, перш за все, можливість реалізації отриманих навичок в роботі: читати спеціалізовану літературу, відвідувати конференції за кордоном, вести переписку з колегами за кордоном тощо. Крім того, іноземна мова відкриває дійсно необмежені можливості для самовдосконалення. В наші дні стало набагато легше отримувати інформацію через інтернет: можна отримати доступ практично до будь-якої літератури, фільмів, музики і новин. Якщо у вас вже є хобі, прив'яжіть його до іноземної мови. Подобаються серіали? Дивіться їх англійською або будь-якою іншою іноземною мовою. Любите подорожувати? Подорожуйте далі - туди, де ця мова використовується. Шукайте клуби іноземних мов, як в інтернеті, так і очні клуби з носіями мови. Заводьте знайомих в інших країнах і спілкуйтеся з ними через інтернет. Загалом, шукайте будь-яку можливість реалізації отриманих навичок в усіх галузях життя.

Коли людина доросла, у неї сформований світогляд, вона може мотивувати себе на вивчення мов легше, ніж дитина. Тому, вивчити мову дорослій людині після 20 завжди буде легше, ніж дитині, за умови правильної мотивації.

Резік В.В.

Директор Центру перекладів і навчання «Світ мов»


«Світ мов» — центр перекладів та навчання.

Знайдіть нас...

пл. Володимира Великого, будинок 3, прим. 4,
м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Ми працюємо для вас...

ПН - ПТ
08:00 - 17:00
СБ
09:00 - 12:00

Замовити послуги:

Ми у соцмережах:

Пишіть нам:

© 2023 Svit Mov. All Rights Reserved.