Апости́ль (фр. Apostille) — міжнародна стандартизована форма заповнення відомостей про законність документу для подання на території країн, які визнають таку форму легалізації. Штамп «Апостиль» проставляється на оригінали та копії документів.
Апостиль не потребує іншого завірення або легалізації документу та визнається офіційними органами всіх держав-учасників Конвенції. Апостиль може не використовуватися, якщо існують правові підстави, які відміняють або спрощують легалізацію документу.
Якщо ви збираєтесь до іншої країни на ПМП, навчання або роботу, а також у певних інших випадках, як правило, ви маєте надати документи, засвідчені апостилем. Однак, не всі країни світу підписали та ратифікували Гаазьку Конвенцію, а це означає, що не всі й приймають апостиль як спосіб засвідчення справжності документу та надання йому юридичної сили на території інших країн. Ознайомитися з переліком країн-учасниць Гаазької Конвенції можна на сайті Міністерства закордонних справ України (http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/consultation/apostily)
Які органи в Україні уповноважені проставляти апостиль?
В Україні повноваження на проставлення апостилю надані Міністерству освіти та науки України, Міністерству юстиції України та Міністерству іноземних справ України.
Міністерство освіти та науки України уповноважено проставляти апостиль на офіційних документах, що стосуються галузі освіти та науки.
Міністерство юстиції України проставляє апостиль на документах, виданих органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.
Міністерством іноземних справ України – на всіх інших видах документів.
Про що свідчить апостиль?
Апостиль підтверджує справжність підпису особи, яка підписала документ, а також автентичність печатки або штампу, яким його скріпили. Часто інші країни-учасниці Конвенції зазначають те, що апостиль не підтверджує та не схвалює текст самого документу.
Апостиль не проставляється:
- на документах, виданих закордонними дипломатичними установами України;
- на адміністративних документах, що мають безпосереднє відношення до комерційних або митних операцій.
Завдяки певній кількості поправок, внесених до законодавства України щодо правил проставлення апостилю на даний момент можна апостилю вати практично будь-який документ, навіть паспорт, що було неможливо ще три роки назад.
Спеціалісти нашого бюро готові проконсультувати вас практично з будь-яких питань з проставлення апостилю та консульської легалізації документів для використання їх за кордоном, а також провести повну процедуру підготовки документа без вашої участі.
Чекаємо на Ваші звернення!